Pierwsze zakłady bukmacherskie w Polsce i na świecie

Bukmacherskie zakłady sportowe powstały w tym samym czasie, co zawody sportowe, w końcu jeśli są zwycięzcy i przegrani, to jest też możliwość stawiania zakładów. Korzenie bukmacherstwa sięgają 4000 lat p.n.e., kiedy to obstawiano wyścigi rydwanów czy walki gladiatorów. Do promocji zakładów sportowych przyczyniła się głównie jednak Grecja. To właśnie Grecja jest kolebką igrzysk.

Po tym jak powołano do życia The Football Association, bukmacherskie zakłady sportowe zaczęły koncentrować się przede wszystkim wokół futbolu i golfa. W pierwszej połowie XX w. angielska firma Littlewood Pools of Liverpool zaoferowała możliwość obstawiania wyników rozgrywek piłkarskich, a kilka lat później profesjonalni bukmacherzy pojawili się też w innych europejskich krajach.

Do naszego kraju sportowe zakłady bukmacherskie przywędrowały w latach 50. XX wieku, choć dopiero w 1992 roku otworzyła swoje podwoje pierwsza firma bukmacherska z prawdziwego zdarzenia: Totolotek SA. Natomiast w 1999 roku powstał pierwszy na polskim rynku internetowy serwis bukmacherski, Expekt, który do dziś działa i cieszy się dużą popularnością.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *